🔥 APSIPIRKE UŽ €30 AR DAUGIAU EURŲ GAUSITE NEMOKAMĄ PRISTATYMĄ Į  PAŠTOMATUS!*

15 naudingų pirkinių, kad butas būtų saugesnis gimus kūdikiui

Vos tik kūdikis pradeda savarankiškai judėti po lovelę ar maniežą, po to ir po butą, mama griebiasi už galvos: smalsaus vaiko kelyje – ištisas „minų laukas“ iš aštrių kampų, skersinių ir sienelių, kištukinių lizdų,   chemikalų, kyšančių vinučių ir net už kampo pasislėpusių naminių gyvūnų.

Pirmąja tėvų užduotimi tampa mažylio saugumo buityje užtikrinimas ir laisvas judėjimas be rizikos gyvybei. Kaip apsaugoti vaiką nuo pavojų buityje?

Net įprastas daiktas namuose, iš pirmo žvilgsnio neatrodantis pavojingu, gali tapti rimtos mažylio traumos priežastimi. Vaiko smalsumas neturi ribų (ypač, jeigu mama minutei iššoko pamaišyti košytės) – jis su džiaugsmu plaus delniukus unitaze, išnagrinės visų spintelių turinį ir susipažins su visais namo užkampiais.

Todėl šiam laikotarpiui būtina ruoštis iš anksto. Netreniruoti komandinio balso reguliariam riksmui „negalima!“, bet raštingai spręsti šį klausimą, aprūpinant butą visomis būtinomis priemonėmis  vaiko apsaugai nuo buitinių nemalonumų.

  1. Blokatoriai spintelėms ir spintoms, spintoms-kupe

Užraktų-blokatorių pagalba galima atriboti mažylį nuo spintelių ir spintų turinio.

Spintų durų ir buitinių prietaisų užraktai-blokatoriai gali būti klijuojami ir pritvirtinami išorėje, mažajam tyrinėtojui nepasiekiamame aukštyje – tokie tiks šaldytuvams, spintoms ir baldams.

Spintelių durims naudojami  prie rankenų tvirtinami U ir C formos blokatoriai, neleidžiantys jų atidaryti.

2. Spintų blokatoriai, kuriuos reikia pritvirtinti baldo viduje

3. Ištraukiamų spintos stalčių blokatorius

Apsaugoti kūdikį nuo staigaus dėžės kritimo ant kojų galima specialių skląsčių pagalba, kurie pritvirtinami iš vidaus, blokuojant stalčiaus ištraukimą. Tokie blokatoriai dažniausiai tvirtinami nedideliais varžtais vidinėje baldo pusėje.

4. Durų blokatoriai vaikų saugumui namuose

Šie įtaisai apsaugos nuo durų tarp kambarių uždarymo / atidarymo ir, tuo pačiu, nuo pirštukų prispaudimo.

Šiam tikslui galite pasirinkti įvairius įtaisus, geriausiai atitinkančius Jūsų poreikius.

Yra blokatorių, kurie įrengiami ant durų ir neleidžia joms užsidaryti.

Šie apsauginiai įtaisai (medžiaga – guma arba plastikas) dažniausiai uždedami ant viršutinio durų krašto ir apsaugo nuo pirštukų prispaudimo, užkirsdami kelią staigiam durų užsitrenkimui.

Kiti blokatoriai, grindiniai, įrengiami apačioje po pačiomis durimis ir neleidžia joms užsitrenkti. Durų fiksatorius leidžia užfiksuoti duris reikiamoje padėtyje.

5. Apsauginiai kampeliai ir antdėklai baldams

Šie įtaisai apsaugos mažylį nuo atsitiktinio smūgio į aštrius baldų kampus. Apsauginiai stalo kampų kampeliai ir antdėklai dažniausiai parduodami rinkiniais po 2-4 vnt.

Šių įtaisų kūrėjų fantazija leido pagaminti ir minkštus rutulio formos silikoninius antdėklus, amortizuojančius smūgio metu, ir minkštus amortizuojančius kampelius, glaudžiai apgaubiančius pavojingą baldo kampą, ir minkštus antdėklus ant baldų kraštų aplink visą perimetrą – pavyzdžiui, stalo.

6. Apsauginiai įtaisai viryklei virtuvėje.

Viryklės jungiklius  fiksuojame apsauginiais gaubteliais. Jie apsaugos  vaiką, jam užsimanius „pasukinėti ratukus“.

7. Apsauginė plėvelė ir atidarymo blokavimas – apsaugos priemonės langams

Langų stiklus „atnaujiname“ specialia plėvele tam, kad apsaugotume mažylį nuo įsipjovimo – plėvelė užklijuojama ant stiklo ir sulaiko šukes, vaikui atsitiktinai pataikius žaislu į langą.

Nuimamos rankenėlės ant langų taip pat nepakenks – atidaryti langą esant nuimtai rankenai mažylis tiesiog nesugebės.

Papildoma apsauga taps rėmo blokatoriai – lango atsidarymo momentu jie informuos tėvus garsiniu signalu. 

8. Elektros kištukinių lizdų apsaugos ir apsauginės dėžutės, taip pat saugumo priemonės elektriniams prietaisams, virvėlaidžiams ir technikai

Elektra – ypatinga tema, todėl jai būtina skirti maksimalų dėmesį ir apsaugos priemones vaikui.

Iš anksto įsigyjame apsaugas ir apsaugines dėžutes kištukiniams lizdams, kad mažyliui nekiltų pagunda į kištukinį lizdą įkišti, pvz., segtuką. Apsaugos kištukiniams lizdams gali būti guminės arba plastikinės.

Tuo pačiu būtina įsigyti apsauginius penalus ilgintuvams; laidų trumpiklius (plastikinius klipsus su ritėmis).

Vertėtų įsigyti gaubtus elektros instaliacijai ir antdėklus jungikliams, trukdančius vaikui išdykauti junginėjant šviesą.

Kompiuterius ir panašią techniką slepiame po apsauginiais ekranais.

9. Baldų apsaugos vaikų saugumui

Kad išvengtume sunkios technikos kritimo ant mažylio, nuperkame įrangą su specialiais blokatoriais, apsaugančią nuo virtimo.

10. Tualeto dangčio užraktas-blokatorius

Mažuosius mėgėjus plauti rankutes arba žaisliukus unitaze mes apsaugome naudodami klozeto dangčių blokatorius – rinkoje yra nemažai modifikacijų.

11. Apsauga nuo šampūno

Kepuraitė puikiai tiks vaikų maudynėms duše, vonioje. Tai puiki mažųjų akyčių ir ausyčių apsauga nuo vandens ir prausimosi priemonių. Taip pat gali būti naudojama ir vaikui kerpant plaukučius, kad plaukai nepatektų į akytes.

12. Apsauginiai vartai, apsauginės durelės laiptams ir durų angoms, pertvaros

Ar būtina užkirsti kelią jaunajam tyrėjui patekti į virtuvę, balkoną ar laiptus? Perkame apsauginius vartus. Medžiaga – medis, plastikas arba metalas, tvirtinimo būdai – pasirinktinai.

Papildomai galite įsigyti plokščių, kurių pagalba atitveriama kambaryje saugi žaidimų zona.

13. Vaikštynė-treniruoklis mažyliui

Mokyti vaiką vaikščioti yra svarbi bet kurių tėvų pareiga, nes pirmieji kūdikio žingsniai yra tikras stebuklas, todėl labai svarbu, kad pirmaisiais vaikščiojimo mėnesiais vaikas nepažeistų stuburo ir sąnarių ir tuo pat metu sustiprintų vestibiuliarinį aparatą, ir pajustų stabilumą. „Vaikštynė-treniruoklis“ padės Jūsų vaikui žengti pirmuosius žingsnius su Jumis, su ja galėsite iš anksto paruošti kūdikį vaikščiojimui. Šie vaikiški vaikštukai pagaminti taip, kad vaikas nejaustų nei menkiausio diskomforto ir būtų visiškai tėvų kontroliuojamas.

14. Saugumui lauke

Yra daugybė būdų pasirūpinti vaikų saugumu lauke. Mūsų parduotuvė gali Jums pasiūlyti „Pavadėlius vaikams ant riešo“, kurie, vaikštant judriose vietose, kur daug žmonių,  padės vaikui nepasimesti, apsaugos nuo išbėgimo į kelio juostą, kol mama, pvz., perka laikraštį. Reikia nepamiršti pasirūpinti „Atšvaitais“, kurie padės būti geriau matomu kelyje.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Nemokamas Pristatymas*

Į paštomatus apsipirkus už €30+.

Geriausia Kokybe

Geriausia prekių kokybe*

Geriausios Kainos

Mažiausios kainos Lietuvoje

Saugus Atsiskaitymas

Paysera / MasterCard / Visa