🔥 APSIPIRKE UŽ €30 AR DAUGIAU EURŲ GAUSITE NEMOKAMĄ PRISTATYMĄ Į  PAŠTOMATUS!*

Apsaugos vaikučiams

Vaikų saugumas namuose, Patarimai tėvams

Gerbiami suaugusieji ! Ne paslaptis, kad atsiradus vaikui namuose, įprastas saugus namų pasaulis akimirksniu virsta daugelio galimų pavojų kūdikio sveikatai šaltiniu.

Mes, suaugusieji, turime žinoti paprastas taisykles ir atsargumo priemones, kurios padės išlaikyti mūsų vaikų sveikatą ir mūsų pačių ramybę.

Apsvarstykime pavojingiausias namų vietas

Durys

Vaikui dar nesuprantamas durų veikimo principas, jis lengvai netyčia gali prispausti pirštą. O jei šeimoje yra keli vaikai, tai lakstymai po namus, žaidimai su durų trankymu  gali baigtis galūnių arba galvos sužalojimu. Svarbu parengti vaikui saugos namuose taisykles, nepamirštant, kad durys jokiu būdu neturėtų būti žaidimų dalis.

Buitinė chemija ir alkoholis

Saugaus elgesio namuose priemonės vaikams būtinai turi numatyti prieigos prie buitinių chemikalų ribojimą. Skalbimo milteliai, skalavimo priemonės, tirpikliai, valikliai – dėl neatsargumo juos galima išpilti ir įkvėpti, galima apsipilti ir chemiškai nudegti, nuryti ir apsinuodyti, pakenkti akims.

Alkoholis, esantis atviroje kūdikiui prieinamoje vietoj, taip pat pavojingas – net jei vaikas nenugers dėl nemalonaus skonio, jis gali patraukti stovinčius lentynoje ryškius butelius ant saves ir juos sudaužyti, o tada atsiranda pavojus susižaloti stiklo šukėmis.

Viskas, kas susiję su chemija ir alkoholiu, turi būti saugoma užrakintoje kūdikiui nepasiekiamoje vietose – jūsų kūdikio saugumas yra svarbiausia!

Vaistai

Beveik visos tabletės, sirupai ir kapsulės didelėmis dozėmis yra itin pavojingos net suaugusio žmogaus sveikatai, jau nekalbant apie mažą vaiką. Vaistai ypač pavojingi vaikams dėl jų patrauklumo – ryškios pakuotės, blizgučiai, šlamančios naudojimo instrukcijos.

Čia, kaip ir buitinės chemijos atveju, vaikiško smalsumo ir suaugusiųjų nerūpestingumo rezultatas gali turėti negrįžtamų pasėkmių. Todėl vaiko saugumas namuose yra pagrindinis tėvų prioritetas.

Aštrūs daiktai

Peiliai, žirklės, adatos, smeigtukai, vinys. Vaikas gali arba susižaloti, arba nuryti aštrų mažą daiktą. Tokiu atveju būtina nedelsiant kviesti gydytoją, nes net jei vaikas nejaučia skausmo ir nekarščiuoja, reikės pasidaryti rentgeno nuotrauką.

Elektra

Vaikui sunku paaiškinti tai, ko jis nemato, tačiau būtina jam pasakyti, kad pavojinga liesti elektros rozečių kištukinius lizdus ir į juos kišti įvairius daiktus, traukti laidus ir juolab juos kramtyti, kišti į burną įkroviklius ir artintis prie išardytų elektros prietaisų. Vaikų saugumo kasdieniame gyvenime labui reikia pasirūpinti, kad vaikui būtų neprieinami įvairūs laidai, kurių kiekis, didėjant išmaniųjų įrenginių skaičiui, auga eksponentiškai, o rozečių lizdus užaklinti specialiomis aklėmis.

Intensyvios šilumos šaltiniai

Karšta orkaitė, viryklė, sriubos puodas ir kt. gali būti nudegimų priežastimi. Nuo pat mažens reikia mokyti savo kūdikį, kad daiktas gali būti karštas, nesvarbu, ar tai lygintuvas, ar arbatos puodelis, netyčia paleistas vanduo iš čiaupo ar keptuvės dangtis. Vaikų saugos priemonės namuose šiuo atveju negali būti parinktos, čia gali išgelbėti tik paties vaiko patirtis. Daug geriaukartu su vaiku paliesti toleruotinai karštą arbatos stiklinę arba panardinti vaiko ranką į vidutiniškai karštą vandentiekio vandenį, kartojant, kad tai yra karšta ir skausminga, ir vaikas iškart išmoks šią pamoką.

Langai ir balkonas

Mėgstamiausia daugelio vaikų pramoga yra atsistoti ant palangės ir spoksoti į pravažiuojančias mašinas. Gerai, kai neįmanoma užlipti ant palangės be suaugusiųjų pagalbos, tačiau vaikai labai greitai išmoksta patraukti kėdę prie palangės ir įlipti į anksčiau nepasiekiamą aukštį. Būkite budrūs, net jei langas neatsidarys , atsirėmęs  į langą visu kūnu, vaikas gali išspausti stiklą. Paaiškinkite, kad to negalima padaryti.

Vanduo

Daugelis tėvų mano, kad kai tik kūdikis pradeda tvirtai stovėti ant kojų, jis gali visiškai savarankiškai būti vonioje ir žaisti su savo žaislais. Tai netiesa. Net suaugęs žmogus gali paslysti vonioje, ką jau kalbėti apie vaiką, kuris dar tobulai neįvaldęs savo kūno. Todėl pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais geriau praleisti maudymosi laiką kartu.

Baterijos ir smulkūs daiktai

Stebėkite , kad vaikas neimtų į rankas  ir nekištų į burną šarminių baterijų – šarmai gali sukelti sunkius vidinius nudegimus. Patikrinkite, ar žaislai, su kuriais žaidžia mažas vaikas, turi smulkių dalių, nedelsiant išmeskite sulaužytus žaislus, kad kūdikis neprarytų ar neįkištų į nosį ar ausis smulkių detalių ar nuolaužų.

Užtikrinsime vaiko saugumą bute

Mūsų Internetinėje parduotuvėje galite rasti daugybe prekių vaikų saugumui namuose skirti rinkiniai, kuriuose yra specialios durų spynos-blokatoriai, kurie neleidžia patiems mažiausiems jų užtrenkti ir prisispausti pirštų.

Taip pat pravers kitos vaikų saugos priemonės: stalčių ir spintelių durelių atidarymo  ribotuvai, kad vaikas jų negalėtų pats atidaryti, aklės kištukiniams lizdams, minkštos stalo ir kitų baldų kampų aklės.

Norėdami užtikrinti, kad ant padėti ant grindų kilimėliai neslystų, kai kūdikis laksto po namus, kilimėlio kitoje pusėje galite pritvirtinti neslystančias pagalvėles.

Įrengiant vaikų kambarį būtų tikslinga iki minimumo sumažinti stiklo ir veidrodžių paviršių kiekį, o kitiems kambariams įrengti galite paieškoti specialių produktų, skirtų vaikų saugumui namuose. Kaip pavyzdys, klijuojama ant stiklo plėvelė, kuri, sudužus stiklui, sulaikys mažus fragmentus ir bus išvengta stiklo šukių visame kambaryje.

Gerbiami suaugusieji! Atsižvelkite į vertingus patarimus!

Apsaugokite savo vaikus nuo nelaimingų atsitikimų.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Nemokamas Pristatymas*

Į paštomatus apsipirkus už €30+.

Geriausia Kokybe

Geriausia prekių kokybe*

Geriausios Kainos

Mažiausios kainos Lietuvoje

Saugus Atsiskaitymas

Paysera / MasterCard / Visa